Aktualności

25.02.2019

Rower Gminny wraca do Michałowic

Rower Gminny wraca do Michałowic

55 rowerów i 7 stacji wypożyczeń będzie od 1 marca dostępnych w Gminie Michałowice. W połowie kwietnia system zostanie rozbudowany o dodatkowych 20 rowerów specjalnych, w tym rowery z fotelikami do przewożenia dzieci, rowery familijne typu cargo, tandemy i rowery dziecięce.

W systemie Roweru Gminnego Michałowice obowiązują dwa cenniki: pierwszy, dla wszystkich użytkowników, jest analogiczny jak w warszawskim systemie Veturilo i zakłada brak opłat za pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia. Drugi, dla osób, które zidentyfikują się Kartą Mieszkańca Gminy Michałowice, umożliwia bezpłatne wypożyczenie roweru gminnego aż do 12 godzin.

Rower może wypożyczyć każdy zarejestrowany w systemie użytkownik. Można skorzystać z konta Nextbike założonego w Michałowicach lub w innym mieście w poprzednich sezonach, lub założyć nowe, np. korzystając ze strony internetowej rower.michalowice.pl. Aby można było wypożyczyć rower, na koncie użytkownika musi być co najmniej 10 złotych.

Samo wypożyczenie jest bardzo proste. Wystarczy na terminalu stacji wypożyczeń wpisać swój numer telefonu, kod PIN i numer roweru, który chcemy wypożyczyć. Można również skorzystać z aplikacji mobilnej. Potem rower wystarczy wypiąć z zamka i można rozpoczynać przejażdżkę. Rower zwracamy wpinając go z powrotem w elektrozamek na dowolnej stacji Roweru Gminnego Michałowice.

Rower Gminny Michałowice będzie dostępny do końca listopada.

DO 12 GODZIN ZA DARMO

Wydłuż bezpłatny czas użytkowania – przy terminalu dopisz Kartę Mieszkańca do swojego konta systemu Roweru Gminnego w Michałowicach.

Zaloguj się, wpisując numer telefonu i PIN. Zbliż kartę do czytnika kart RFID (pod ekranem). Po kilku sekundach karta zostanie przypisana. Raz przypisana karta aktywuję ulgę. Zniżka dostępna tylko przy wypożyczeniach rowerów dedykowanych dla systemu.