Aktualności

30.03.2018

Rower Gminny Michałowice ruszy już jutro

Rower Gminny Michałowice ruszy już jutro

W sobotę zostanie uruchomiony kolejny podwarszawski system rowerowy Nextbike Polska. Rower Gminny Michałowice to 6 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 55 rowerów, w tym tandemy i rowery familijne, którymi można przewieźć nawet czworo dzieci. Już wkrótce system zostanie rozbudowany o jedną dodatkową stację i 10 rowerów.

System Rower Gminny uruchamiamy już po raz trzeci” – powiedział wójt gminy Michałowice, Krzysztof Grabka. „Z roku na rok mamy coraz więcej wypożyczeń, dlatego też system jest systematycznie rozbudowywany. Do końca kwietnia zostanie uruchomiona kolejna, siódma stacja, przy strefie rekreacji w Michałowicach. Natomiast do końca maja na wszystkich stacjach i w rowerach pojawią się elektrozamki, które znacznie usprawnią wypożyczanie i zwrot roweru”.

Zasady korzystania z Roweru Gminnego Michałowice nie zmienią się. Bezpłatne pozostaje każde wypożyczenie nieprzekraczające 12 godzin. Każda kolejna godzina wypożyczenia kosztuje 10 złotych. Rower można wypożyczyć za pomocą samoobsługowego terminala zamontowanego przy każdej z sześciu stacji lub korzystając z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Użytkownik otrzymuje kod do zamka szyfrowego, za pomocą którego może odpiąć rower i po przejażdżce go zabezpieczyć. Procedura ta się zmieni – po wyposażeniu stacji i rowerów w elektrozamki.

Rower Gminny Michałowice, podobnie jak jego odpowiedniki w Konstancinie-Jeziornie i Piasecznie, jest elementem sieci komunikacji publicznej w aglomeracji warszawskiej. Ze wszystkich systemów Nextbike można korzystać za pomocą jednego konta, co jest bardzo wygodna dla osób, które często przemieszczają się między miejscowościami, np. Michałowicami i Warszawą” – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Roweru Gminnego Michałowice.

Na razie system w gminie nie będzie umożliwiał dojazdu rowerem do warszawskich stacji Veturilo, ale niedługo powinno się to zmienić. „Gmina Michałowice podpisała wstępną deklarację o współpracy z Zarządem Dróg Miejskich w Warszawie oraz Miastem Pruszków. Docelowo ma nastąpić integracja warszawskiego, pruszkowskiego i naszego systemu samoobsługowych wypożyczalni rowerów” – dodał Krzysztof Grabka, wójt gminy. Wówczas użytkownicy wszystkich systemów będą mogli wypożyczyć i oddać rower na dowolnej stacji na terenie tych miast i gminy Michałowice.

Aby skorzystać z Roweru Gminnego Michałowice wystarczy mieć zarejestrowane konto w dowolnym systemie Nextbike lub założyć nowe, wchodząc na stronę internetową rower.michalowice.pl i po kliknięciu przycisku „rejestracja” – wprowadzając swoje dane. Co ważne, konto jest aktywne, gdy znajduje się na nim co najmniej 10 złotych.

Stacje Roweru Gminnego Michałowice: Reguły – Urząd Gminy Michałowice, WKD Komorów, WKD Michałowice, WKD Nowa Wieś, WKD Opacz-Kolonia, Zalew Komorowski.

DO 12 GODZIN ZA DARMO

Wydłuż bezpłatny czas użytkowania – przy terminalu dopisz Kartę Mieszkańca do swojego konta systemu Roweru Gminnego w Michałowicach.

Zaloguj się, wpisując numer telefonu i PIN. Zbliż kartę do czytnika kart RFID (pod ekranem). Po kilku sekundach karta zostanie przypisana. Raz przypisana karta aktywuję ulgę. Zniżka dostępna tylko przy wypożyczeniach rowerów dedykowanych dla systemu.