Aktualności

31.03.2016

Pierwsza stacja Łódzkiego Roweru Publicznego już stoi!

Pierwsza stacja Łódzkiego Roweru Publicznego już stoi!

Przygotowania do uruchomienia systemu rowerów w Łodzi nabierają rozpędu i wchodzą właśnie w kolejny etap. Dzisiaj rano rozpoczął się montaż pierwszej stacji (ze stu planowanych). Z tej okazji o godzinie 13.30 przeprowadzono spotkanie prasowe właśnie obok tej największej wypożyczalni przyszłej sieci, mieszczącej się przy dworcu przesiadkowym Piotrkowska-Centrum, przy Centralu. W briefingu wzięła udział prezydent Hanna Zdanowska oraz Michał Dąbrowski, dyrektor ds. Rozwoju i Marketingu Nextbike Polska.

To milowy krok w procesie przygotowań do otwarcia drugiej największej sieci wypożyczalni rowerów miejskich w Polsce, jaką za sprawą 100 stacji i 1000 rowerów, stanie się już za kilka tygodni Łódzki Rower Publiczny. Wczoraj zespoły techniczne operatora systemu, firmy Nextbike Polska, rozpoczęły przygotowywanie gruntu pod niektóre z lokalizacji, czyli tak zwane „płytowanie”. Dziś przeprowadzono już montaż pierwszej stacji roweru miejskiego.

Montaż pierwszej stacji to zawsze ważny moment na drodze do zainaugurowania miejskiej sieci wypożyczalni. Elementy infrastruktury systemu od dziś zaczęły pojawiać się w Łodzi i z każdym dniem będzie ich coraz więcej. To dobry znak dla wszystkich mieszkańców, którzy nie mogą doczekać się, by skorzystać ze zdrowej, taniej i szybkiej komunikacji, jaką jest rower miejski – mówi Michał Dąbrowski, dyrektor ds. Rozwoju i Marketingu Nextbike Polska.

Zgodnie z harmonogramem, ekipy montażystów Nextbike Polska będą stawiać kilka stacji dziennie, do czasu aż cała sieć będzie gotowa do uruchomienia.

Sieć wypożyczalni w Łodzi obejmować będzie 100 stacji i 1000 rowerów. Stanie się więc jednym z dwóch największych systemów w kraju. W związku z tym, że operatorem jest Nextbike Polska, użytkownicy, którzy założą konto Łódzkiego Roweru Publicznego (taka możliwość pojawi się wkrótce) będą mogli bez dodatkowej rejestracji korzystać z jednośladów w ramach sieci Nextbike’a w Polsce (m.in. w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie czy Opolu) i na świecie. Płatność według lokalnych cenników.

DO 12 GODZIN ZA DARMO

Wydłuż bezpłatny czas użytkowania – przy terminalu dopisz Kartę Mieszkańca do swojego konta systemu Roweru Gminnego w Michałowicach.

Zaloguj się, wpisując numer telefonu i PIN. Zbliż kartę do czytnika kart RFID (pod ekranem). Po kilku sekundach karta zostanie przypisana. Raz przypisana karta aktywuję ulgę. Zniżka dostępna tylko przy wypożyczeniach rowerów dedykowanych dla systemu.